‘Shefat’ e Milanit, takim urgjent me Gattuson

Hënë, 29 Prill 2019 14:22

Milani u mposht mbrëmjen e djeshme në transfertë ndaj Torinos me rezultatin 2-0, duke zbritur në vendin e 6-të, teksa ka komplikuar jashtë mase pozitat për në zonën Champions.

Disfata ndaj Torinos, ka bërë që drejtuesit kuqezinj, Leonardo, Gazidis dhe Maldini, të zhvillojnë një takim urgjent me trajnerin Gattuso, menjëherë pas humbjes, duke diskutuar për ecurinë negative të skuadrës dhe mundësinë e ndryshimit në stol.

Sipas “Sky Sport”, drejtuesit nuk kanë marrë një vendim konkret, teksa do të vendosin në gjakftohtësi për të ardhmen e Gattusos, duke mos marrë vendime të nxituara.

Për momentin duket se trajneri do të konfirmohet deri në fund të sezonit, gjithsesi priten me mjaft interes zhvillimet në orët në vazhdim.

Mediat italiane zbulojnë se tekniku do të largohet në verë, edhe nëse arrihet vendi i katërt dhe drejtuesit kuqezinj janë duke menduar për zëvendësuesin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!