Gjithçka gati në Londër, Tottenham e Ajax vijnë me surpriza në formacionet zyrtare

Tuesday, 30 Prill 2019 20:16

Mbrëmja e sotme do të jetë me të vërtetë e zjarrtë, pasi në stadiumin "Tottenham" të Londrës do të luhet akti i parë i gjysëmfinales së kompeticionit më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër, UEFA Champions League. 

Vendasit e Tottenham Hotspur masin forcat me surprizën e këtij edicioni, Ajax. Holandezët vijnë në këtë raund pas eliminimeve të njëpasnjëshme të Realit të Madridit dhe Juventusit, fat që shpresojnë t'i ndjekë edhe nga "gjelave". 

Për këtë takim, tekniku i vendasve Mauricio Pochettino vuan mungesa të rëndësishme si Harry Kane, Son Heung Min dhe Aurier. Ndërkohë, nga ana tjetër, Ajax është e plotë. 

Formacionet zyrtare:

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!