"Njerëzit mezi presin të dështoj, shohin miliardat e mia..."

Premte, 03 May 2019 16:03

Cristiano Ronaldo, në intervistën e dhënë për "El Pais", ka folur për shumë tema, mes tyre edhe faktin e të qenurit ndër futbollistët më të paguar në botë (31 mln euro) dhe ai që ka fituar dhe arkëtuar shumë gjatë karrierës së madhërishme.

Megjithatë, portugezi, që njihet edhe si ndër sportistët më të famshëm në botë, bashkë me Messin, ka reaguar: "Më shohin si një person që nuk mund të ketë probleme dhe shqetësime, nuk mund të jetë i trishtuar... 

Personat identifikojnë të mos pasurit probleme me paratë që njëri fiton. Si mund të jetë i trishtuar Ronaldo me gjithë ato miliona. E di që njerëzit janë gati me pushkë të matur te koka ime, duke pritur të dështoj dhe gaboj penallti. Por, është pjesë e jetës dhe duhet të jem i përgatitur, siç kam bërë për kaq vite".

Më pas, diçka edhe për Real Madridin: "Kam jetuar shumë mirë, jam ndjerë mrekullisht. Madje, ka ende njerëz që takoj më thonë "Cris, pse nuk kthehesh në shtëpinë tënde, Madrid!". Njerëzit e Madridit e dinë se çfarë i kam dhënë Realit. Edhe kur ndodhi problemi me taksat, më mbështetën".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!