Superkupa shkon te Boca Juniors, vetëm Messi më mirë se Tevez (VIDEO)

Premte, 03 May 2019 16:06

Boca Juniors ka fituar Superkupën e Argjentinës në finalen ndaj Rosario falë “ruletës ruse”, penalltive, me rezultatin 5-4, në një atmosferë elektrizuese siç vetëm tifozët e Boca dinë të dhurojnë.

Koha e rregullt dhe 30 minutat shtesë përfunduan me rrjeta të paprekura, ndërsa në penallti Boca u tregua më e saktë, duke fituar në goditjen e fundit, teksa në listën e shënuesve ishte edhe Carlos Tevez.

Ky është trofeu numër 68 në historinë e Boca Juniors, ndërsa vetë Tevez në aspektin personal ka fituar 27 trofe në karrierë, duke u bërë argjentinasi i dytë me më shumë trofe, natyrisht pas Lionel Messit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Gjeneral AHMETAJ:“Valle delikuentësh rreth bazës së Pashalimanit”

Politikë

Gjeneral AHMETAJ:“Valle delikuentësh rreth bazës së Pashalimanit”

Për shkak të funksioneve që kam ushtruar nuk do doja ti bëja publike vlerësimet strategjike mbi kërcënimet dhe përfitimet e sigurisë kombëtare nga angazhimet & projektet e NATO-s, BE, UN. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!