Inter firmos me Godin, uruguajani bëhet lojtari më i paguar

Saturday, 04 May 2019 20:15

Ashtu si ishte mësuar tashmë prej kohësh, Diego Godin do të jetë përforcimi i parë i Inter për sezonin e ardhshëm e nga Spanja vijnë edhe detajet e kontratës që do ta lidhë 33 vjecarin e përfaqësueses së Uruguajit me klubin milanez.

Emitenti radiofonik spanjoll Cadena Cope ka zbuluar në fakt se Godin, që mbërrin tek Inter nga Atletico Madrid me parametër zero, do të lidhet me zikaltrit për tre sezonet e ardhshme, duke përfituar një pagesë neto prej 6,75 milionë euro, ose më saktë 35% më shumë në vit nga sa ofronin Colchoneros (5 milionë).

Nëse të dhënat do të konfirmohen nga Inter, Godin, 126 prezenca me Uruguay ku është edhe kapiten, do të bëhet lojtari më i paguar i gjithë organikës së Inter. Tetë trofe me Atletico plùs Coppa America 2011 fituar me përfaqësuesen e tij, e bëjnë mbrojtësin me shumë eksperiencë.

Godin është duke kërkuar shtëpi në Milano dhe gjithnjë sipas Cadena Cope, e ka dashur me insistim transferimin në zikaltër. Sipas radios iberike në fakt drejtuesit bardhekuq i kishin propozuar mbrojtësit rinovimin, duke vënë në tavolinë një kontratë dy vjecare me 7 milionë në sezon. Propozim I refuzuar nga Godin, që zgjodhi Inter.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Politikë

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka i ftuar në studion e lajmeve në Fax News foli për takimin e thërritur nga presidenti Ilir Meta. Ndoka u shpreh se pjesë e diskutimit ishte...

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Bota Shqiptare

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Mediat italiane shkruajnë sot se mbrëmjen e 5 nëntorit, agjentët arrestuan Lorand Maçin, 34 vjeç, dhe Eduart Çelën, 26 vjeç. Ata fshehën 8 pako me kokainë brenda një garazhi në...

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Kuriozitete

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Agjencia Europiane e Hapësirë, ESA, ka përdorur katër anije kozmike që rrethojnë Tokën, të njohura si mision Klaster, për të shndërruar rrezatimin EM nga stuhitë diellore që godasin atmosferën në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!