Ikardi rikthehet në problem, mund ta shpëtojë Konte

Hënë, 06 May 2019 11:31

Përtej kontratës dhe deklaratave të Xhuzepe Marotës rreth Luçiano Spaletit, mbi këtë të fundit qëndron gjithmonë “hija” e Antonio Kontes. Klubi zikaltër, me në krye vetë administratorin e deleguar zikaltër, janë prej kohësh të tunduar nga ideja për të transferuar në Milano ishtrajnerin e Juves, Çelsit dhe kombëtares italiane. Vetë administratori e ka njohur gjatë epokës bardhezi, ku së bashku kanë fituar katër tituj të Serisë A radhazi.

OPERACIONI – Mbetet për t’u kuptuar nëse do aprovohet një ndryshim, në çdo rast i kushtueshëm ekonomikisht: Konte në Itali kërkohet nga të gjitha klubet “big”, veçanërisht në ambientet interiste.

Nga klubi zikaltër ka pasur një dialog, pavarësisht se në faza paraprake Konte ka informuar krerët e Interit për kushtet: 10 milionë euro neto në sezon (Spaleti aktualisht përfiton 4.5). I gjithë operacioni do kushtonte rreth 60 milionë euro si vlerë totale: 25 milionë euro bruto (përfshi kostot e stafit) për shkarkimin e Spaletit, plus shërbimet e Kontes.

ÇËSHTJE – Në qershor, pasi përpara së gjithash do synohet objektivi Champions, do mësohet diçka më shumë. Jo vetëm rreth Spaletit, por edhe Mauro Ikardit. Bomberi argjentinas pëlqehet nga ishtrajneri “axurr”, ndërsa me Spaletin thuajse me siguri do t’i duhet të largohet. Prej disa muajsh numri 9 është shndërruar në çështje për klubin dhe gjatë kohëve të fundit ka qenë protagonist më shumë jashtë se brenda fushe.

Ultrasit zikaltër e kanë braktisur, ndërsa fotot e fundit në rrjetet sociale nuk po ndihmojnë… Për më tepër dhe çka është më e rëndësishmja, goli me aksion i mungon nga 2 dhjetori. Me një “komandant të hekurt” si Konte, megjithatë, diçka pritet me siguri të ndryshojë… panoramasport

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Politikë

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka i ftuar në studion e lajmeve në Fax News foli për takimin e thërritur nga presidenti Ilir Meta. Ndoka u shpreh se pjesë e diskutimit ishte...

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Bota Shqiptare

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Mediat italiane shkruajnë sot se mbrëmjen e 5 nëntorit, agjentët arrestuan Lorand Maçin, 34 vjeç, dhe Eduart Çelën, 26 vjeç. Ata fshehën 8 pako me kokainë brenda një garazhi në...

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Kuriozitete

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Agjencia Europiane e Hapësirë, ESA, ka përdorur katër anije kozmike që rrethojnë Tokën, të njohura si mision Klaster, për të shndërruar rrezatimin EM nga stuhitë diellore që godasin atmosferën në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!