Sezoni s’ka përfunduar, lutja e Mohamed Salah për tifozët e Liverpoolit

Hënë, 13 May 2019 16:29

Salah ka kërkuar nga fansat që ta mbështesin Liverpoolin në Madrid, në finalen e Champions League. Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, i cili ia doli të fitojë edhe këtë sezon “Këpucën e Artë”, edhe pse këtë herë e ndau këtë trofe me Sadio Mane e Pierre-Emerick Aubameyang – të tre me nga 22 gola, tashmë e ka mendjen te Champions League.

Ai është i mërzitur për faktin se Liverpooli arriti 97 pikë, por prapë se prapë nuk e fitoi titullin, trofe që po u mungon që 29 vite. Sido që të jetë, sezoni madhështorë i Liverpoolit mund të kurorëzohet me një trofe fantastike, atë të Ligës së Kampionëve. “Redsat” do të kenë punë në finale me Tottenhamin dhe për ta bërë edhe më shumë të mundur fitimin e këtij trofeu, Salah ka kërkuar që Madridi të pushtohet nga fansat e Liverpoolit.

“Duket pak e hidhët tani, por sezoni nuk ka përfunduar ende. Dua të falënderoj të gjithë shokët e skuadrës, trajnerët dhe tifozët. Dhe tifozë, ju lutem silleni ‘Anfield’-in në Madrid”, shkroi sulmuesi egjiptian në “Twitter”, duke kërkuar mbështetjen e pakushtëzuar të tifozëve të tyre në finalen e madhe të 1 qershorit në “Wanda Metropolitana” në Madrid. Salah nuk luajti në gjysmëfinale, në përmbysjen historike ndaj Barcelonës – por është gati për finalen e madhe.

Ai deri më tani në sezonin 2018/19, ka shënuar 26 gola në 51 paraqitje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!