Harrojeni Pogba, Juventus arrin akordin me yllin e Seria A

Tuesday, 21 May 2019 21:48

Të gjithë prisnin akordin me Paul Pogba, por duket se Juventus synon firmën me një tjetër mesfushor cilësor.

Bëhet fjalë për yllin serb të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, me "Sky Sport Italia" dhe "Goal.com" që shkojnë akoma dhe më shumë. Ata konfirmojnë akordin mes klubit bardhezi dhe mesfushorit dhe detaji i fundit për të bashkuar palët është akordi me klubin e Lazios.

Bardhezinjtë duhet të negociojnë me presidentin e Lazios, Claudio Lotito, i cili nuk preferon ta lëshojë serbin për një shifër më të ulët se 100 milionë euro.Megjithatë, sipas ekspertit të merkatos, Pedulla, akordi me bardhekaltërit mund të arrihet edhe për shifrën e 90 milionë eurove.

24 vjeçari ishte shumë larg pritshmërive në fund të sezonit, por në kohën që Lazio kishte nevojë për të, ai shpërtheu, duke shënuar në finalen e Kupës së Italisë, të fituar më pas ndaj Atalantës dhe u kurorëzuar si mesfushori më i mirë në Seria A.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Shëndeti

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Vitamina D është një nga vitaminat e tretshme në yndyra, së bashku me vitaminat A, E dhe K. Kjo vitaminë ka përfitime të ndryshme, të cilat përfshijnë përthithjen e kalciumit...

3 mijë kroatë të vrarë nga serbët: 28 vjet nga masakra e Vukovarit të Kroacisë!

Globi

3 mijë kroatë të vrarë nga serbët: 28 vjet nga masakra e Vukovarit të Kroacisë!

Vukovari i Kroacisë, që ndodhet në afërsi të kufirit me Serbinë, sot ka shënuar përvjetorin e 28’të të masakrës, ku ushtria e Jugosllavisë bashkë me forcat serbe, vranë mbi 3000...

Nën hapat e prindërve, vajza e Beyonce fiton çmimin e rëndësishëm

Show-biz

Nën hapat e prindërve, vajza e Beyonce fiton çmimin e rëndësishëm

Vajza 7-vjeçare e Jay-Z dhe Beyoncé-s, Blue Ivy Carter, fitoi çmimi Ashford & Simpson Songwriter’s Award Train Soul 2019 të Dielën për kontributin e saj në melodinë “Brown Skin Girl”. Kënga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!