Klasifikimi i klubeve më të pasura në botë, kryeson Reali

E mërkurë, 29 May 2019 12:18

Pavarësisht se rezultatet në fushë nuk janë të duhura, Reali i Madridit nuk ka konkurrentë jashtë saj. Nga studimi i bërë nga KPMG që përdor algoritmet për të ardhurat në aspektin ekonomik, rritjen në rrjetet sociale, vlerën e skuadrës, të drejtat televizive, skuadra madrilene është e para në botë dhe vlen 3 miliard euro.

Në vendin e dytë renditet Mançester Junajtid, ndërsa Bajerni i treti. Lajmi interesant është Interi, i cili është klubi që ka pësuar rritjen më të madhe krahasuar me një vit më parë. Skuadra zikaltër kushton 41% më shumë sesa një vit  më parë dhe aktualisht kap shifrën 692 milionë euro.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Më shumë se 400 emigrantë arritën në ishujt grekë në 24 orët e fundit

Aktualitet

Më shumë se 400 emigrantë arritën në ishujt grekë në 24 orët e fundit

Rojet bregdetare greke kanë asistuar në shpëtimin e 225 refugjatëve në 5 incidente të ndryshme në ishujt në lindje të Egjeut përgjatë 24 orëve të fundit. Sipas selisë së Autoritetit Portual...

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Sport

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Cristiano Ronaldo është duke kaluar një nga moment më të errët në karrierën e tij. Luzitani po zhvillon një start sezoni për tu harruar me Juventusin. CR7 mund të largohet nga...

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Aktualitet

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë ka lëkundur Sarandën dhe zonën jugore të vendit. Tërmeti me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!