Short “ferri” për Kukësin, “peshkon” Romën, buzëqesh Partizani

E mërkurë, 19 June 2019 15:24

Tabloja europiane për ekipet shqiptar merr formë të plotë. Pas shortit të së martës, ku Partizani, Kukësi, Teuta dhe Laçi njohën rivalët e tyre në aventurën europiane, këtë të merkurë ekipet shqiptarë janë njohur dhe me kundërshtarët e ardhshëm në rast kualifikimi. Karabaku në letër ishte kundërshtari më i fortë i mundshëm për Partizanit, një skuadër me një super buxhet, e cila prej kohësh luan në nivele shumë të larta në Europë.

Partizani Champions

Nëse arrijnë të kalojnë këtë pengesë të madhe por jo të pamundur, Partizanit do të përballet me fituesin e çiftit Dundalk-Riga, dy kundërshtarë më të lehtë.

Partizani Turi I Dyte

Nëse të kuqtë dështojnë në turin e parë në Champions League, atëherë do të luajnë në turin e dytë në Europa League ku do të përballen me fituesin e citit, Sherif Tiraspol-Saburtalo, një skuadër e panjohur gjeorgjiane.

 
Kukesii

Të pa fat janë nën kampionët e vendit, Kukësi. Nëse verilindorët arrijnë të kalojnë Debreçenin, në raundin e dytë do të përballen me Romën, një sfidë dhe një kundështar thuajse e pamundur për tu kaluar për ekipin e Ernest Gjokës.

Teuta

Kundërshtar i frikshëm edhe për Teutën. Skuadra bregdetare do të ndeshet me fituesin e çiftit Gzira (Armeni) – Hajduk Split (Kroaci). Më me fat në këtë short ka qenë Laçi. Në rast kualifikimi ndaj Hapoel Ber Shevës, kurbinasit do të ndeshen me fituesen e çiftit, Shiroki Brijeg – Kairat Almati.
(BalkanWeb)

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!