Hysaj tashmë edhe në planet e Schalke-04

E mërkurë, 03 July 2019 22:01

Anësori shkodran që ka vuajtur për të gjetur hapësira loje te Napoli në sezonin e fundit, dhe praktikisht është jashtë planeve për të ardhmen, ka shtuar kampionatin gjerman mes preferencave.

Elseid Hysaj ka një kontratë e cila e lidh me Napolin deri në vitin 2021 por skuadra italiane po mendon të përfitojë sa më shumë nga shitja e shqiptarit, që nuk llogaritet më në formacionin e trajnerit Anceloti.

Atletiko e Madridit vazhdon të jetë skuadra favorite për të firmosur me Elseid Hysajn, pasi po rinovon totalisht prapavijën dhe sheh te shqiptari një garanci për të ardhmen.

 

Por vlera që kërkon Napoli, të paktën 22 milionë Euro, ka bërë që bisedimet të ngecin prej javësh. Skuadra jugore e bleu Elseid Hysajn për vetëm 5 milionë Euro nga Empoli, dhe tani kërkon të paktën 4 fishin.

Ndërkohë Shalke ka blerë më herët këtë verë mbrojtësin e djathtë Xhonxho Keni nga Everton, por kërkon të shtojë eksperiencë në prapavijë, dicka që do t’ia garantonte Hysaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!