Messi fajëson gjyqtarët për favorizim të Brazilit

E mërkurë, 03 July 2019 08:28

Lionel Messi ka akuzuar gjyqtarët për favorizim të Brazilit ndaj Argjentinës në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës që përfundoi 2-0.

Ylli i Barcelonës ka dështuar edhe një herë të jetë vendimtar për kombëtaren e tij, derisa u mposhtën me golat e shënuar nga Gabriel Jesus dhe Roberto Firmino. Por, 32-vjeçari ka akuzuar gjyqtarët që ishin në dhomën e VAR-it dhe atë kryesor Roddy Zambrano, pasi nuk kishin akorduar penallti në faullin ndaj Sergio Agueros, para se ylli i Liverpoolit të shënonte gol në minutën e 71-të.

“Nuk ishte askush më i mirë se ne. Ata e shënuan golin e parë herët dhe i dyti erdhi nga një penallti për Agueron që nuk e akorduan”, ka thënë pas ndeshjes Messi. “Zyrtarët kishin rezervuar shumë gjëra, por ata as nuk e kontrollonin VAR, kjo është e pabesueshme”.

“Kjo ndodhi në të gjithë ndeshjen. Në shikimin e parë të kontaktit, ata vendosën në favorin e tyre dhe kjo na largoi nga loja”.

“Nuk ka justifikime për ne, por ne duhet ta rishikojmë këtë, ta analizojmë atë dhe të shpresojmë që CONMEBOL të bëjë diçka për këtë”. “Mendoj se luajtëm një lojë të mrekullueshme. Ne bëmë një përpjekje të madhe dhe ata nuk ishin më superiorë ndaj nesh”, ka shtuar më tej ylli argjentinas.

Argjentina bëri dhjetë gjuajtje në portën e Brazilit, mirëpo Alisson Becker ishte edhe një herë në formë e tj më të lartë, duke bërë disa pritje të jashtëzakonshme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Gjeneral AHMETAJ:“Valle delikuentësh rreth bazës së Pashalimanit”

Politikë

Gjeneral AHMETAJ:“Valle delikuentësh rreth bazës së Pashalimanit”

Për shkak të funksioneve që kam ushtruar nuk do doja ti bëja publike vlerësimet strategjike mbi kërcënimet dhe përfitimet e sigurisë kombëtare nga angazhimet & projektet e NATO-s, BE, UN. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!