Messi pezullohet për 3 muaj

Saturday, 03 August 2019 11:29

Lionel Messi është pezulluar nga futbolli ndërkombëtar për 3 muaj pasi deklaroi se Kupa e Amerikës ishte “e korruptuar”.

Kapiteni i Argjentinës u përjashtua nga loja e Kilit pas zënkës futbollistin Gary Medelin, dhe të dy morën karton të kuq. Pasi doli jashtë, Messi tha se “kupa do ti jepej Brazilit”.

Për këto deklarata, Messi u gjobit me 50 mijë euro nga Conmebol, organi qeverisës i futbollit në Amerikën Jugore. Futbollisti ka vetëm 7 ditë kohë për të apeluar vendimin e Conmebol për pezullimin e tij.

Kjo do të thotë që Messi do të humbasë ndjeshjet miqësore të Argjentinës kundër Kilit, Meksikës dhe Gjermanisë në shtator dhe tetor.

Ndeshja kualifikuese e Argjentinës për Kupën e Botës 2022 fillon në Mars 2020.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Aktualitet

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Nga Kim Mehmeti  “Nëse vajzave duhet dhënë këshillën e njohur se, nuk duhet ta shikojnë makinën e shtrenjtë, por djalin që e drejton atë - ngaqë fëmijët nuk do i ngjajnë...

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Lifestyle

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Në shtator të këtij viti, këngëtarja Dafina Duti tregoi për here të parë se ishte në pritje të ëmbël. Këngëtarja u shpreh e emocionuar se nga martesa e saj e...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Politikë

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!