VIDEO/ City fiton Superkupën e Anglisë

Diel, 04 August 2019 19:13

Manchester Cityt, dhe ekipit që u rendit në vend të dytë, Liverpoolit, shkruan Syri.net.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, teksa me penallti fitoi Manchester City me rezultatin 5-4, duke ngritur edhe trofeun e parë për sezonin  e ri.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0 të Cityt, me golin e shënuar në minutën e 12-të nga Sterling.

 

Liverpooli reagon në fraksionin e dytë, ku në të 77’ pas një pasimi në zonë të Van Dijk, është Joel Matip i cili e shtyn topin në rrjetë, 1-1.

Ky ishte goli që e çoi supersfidën me penallti, aty ku në fund ishin të besuarit e Guardiolës që nuk gabuan asnjë dhe fitojnë Superkupën e Anglisë.

 

Modifikuar më Hënë, 05 August 2019 10:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Aktualitet

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar me një postim në faqen e tij në facebook pas kontributit të madh që dha Kosova në ndihmë të Shqipërisë pas...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Aktualitet

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Ambasadorja Vasac: Franca, solidaritet karshi popullit shqiptar

Aktualitet

Ambasadorja Vasac: Franca, solidaritet karshi popullit shqiptar

Ambasadorja e Francës, Christina Vasac nga Elbasani tha se vendi i saj ka shprehur solidaritet karshi popullit shqiptar. Vasac tha se janë bërë disa konsultime në këtë kuadër. "Kjo konferencë do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!