Ilir Daja gati për Skënderbeun

E mërkurë, 07 August 2019 10:36

Skënderbeu pritet ta fillojë sezonin e ri në Super Ligë pas akordit që arriti presidenti i klubit, Ardian Takaj me FSHF. Në krye të bardhekuqëve mund të jetë një emër jo pak i njohur për korçarët si Ilir Daja.

Në fund të sezonit të kaluar emri i teknikut tiranas ishte i pari në listën e Skënderbeut por për shkak të problemeve me FIFA-n mungoi zyrtarizimi i marrëveshjes. Në të njëjtën kohë, në kërkim të Dajës ishte dhe Kukësi por nuk u arrit akordi mes dy palëve.

Ilir Daja ka simpati për Skënderbeun ku ka qenë dhe më parë në krye të saj. Fitoi titullin kampion dhe bëri një paraqitje të mirë në Europë falë një grupi lojtarësh mjaft cilësorë. Por tashmë ai nuk do të gjendet përsëri në të njëjtën situatë pasi nga kampi bardhekuqëve janë larguar një pjesë e konsiderueshme lojtarësh. Një gjë e mirë për të është se ai nuk do të kursehet në ndërtimin e ekpit me mbështetje të presidentit Takaj.

Korçarët janë në kërkim të përforcimit të mesfushës dhe sulmit. Sytë janë drejt europës dhe dy janë emrat që bardhekuqtë duan të afrojnë. Nikola Jelisiç nga Bosnja Hercegovina dhe Aleksandar Stankov i cili luan në Danimarkë. Por me vetëm dy lojtarë nuk mund ta konsiderosh ekipin e plotësuar. Për Skënderbeun do të jetë një sezon i gjatë dhe i vështirë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Aktualitet

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Nga Kim Mehmeti  “Nëse vajzave duhet dhënë këshillën e njohur se, nuk duhet ta shikojnë makinën e shtrenjtë, por djalin që e drejton atë - ngaqë fëmijët nuk do i ngjajnë...

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Lifestyle

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Në shtator të këtij viti, këngëtarja Dafina Duti tregoi për here të parë se ishte në pritje të ëmbël. Këngëtarja u shpreh e emocionuar se nga martesa e saj e...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Politikë

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!