Sane shkon tek Bayern

Tuesday, 06 August 2019 10:22

Prej javësh është përfolur për transferimin e Leroy Sane tek Bayern dhe gjithçka është bërë publike.  Sipas të gazetës gjermane “Kicker” 1 javë më parë bavarezët ofruan një shumë prej 100 milionë eurosh por që më vonë u mohua publikisht nga vetë klubi.

Kjo e shtyu skuadrën e Manchester City-t të vendosë një çmim rreth 137 milionë euro për Sanen në mënyrë që të largojë Bayernin. Por mes bavarezve dhe vetë lojtarit është arritur një akord.  Gjermanët kanë ofruar së fundmi 110 milionë për transferimin e 23 vjeçarit me të dyja klubet që kanë arritur një marrëveshje, raporton e përditshmja France Football.

E vetmja gjë që mund ta ndalojë atë është dëmtimi që ka pësuar lojtari e cila mund ta kufizojë t’i nënshtrohet testeve mjekësore, gjë që mund ta shtynte transferimin për merkaton e janarit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Visar Zhiti, letër nga SHBA-ja: Kujtomë edhe mua, kur më sulmoi ish-oficeri me armë...

Politikë

Visar Zhiti, letër nga SHBA-ja: Kujtomë edhe mua, kur më sulmoi ish-oficeri me armë...

Shkrimtari Visar Zhiti i ka derguar nje leter te gjate Agron Tufes, ish kreut te Institutit per Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, qe prej ditesh tashme ndodhet me...

Polemika për ndarjen e tribunave, reagon Tirana: Policia nuk e merr përsipër ndeshjen…

Sport

Polemika për ndarjen e tribunave, reagon Tirana: Policia nuk e merr përsipër ndeshjen…

Të premten në orën 19:00, në “Air Albania”, do të luhet derbi i kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës.  Gjatë ditës sotme, Partizani ka publikuar çmimet e biletave dhe ndarjen e...

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Aktualitet

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar me një postim në faqen e tij në facebook pas kontributit të madh që dha Kosova në ndihmë të Shqipërisë pas...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!