Franca nuk ndalet, 'bombardon" portën e Shqipërisë

Saturday, 07 September 2019 21:05

Po luhet në stadiumin "Stade de France" takimi mes Francës dhe Shqipërisë, i vlefshëm për javën e 5-të të grupit H kualifikues të Euro 2020.

Kombëtarja kuqezi vjen optimiste në këtë takim, pas fitores së arritur në "Elbasan Arena" ndaj Moldavisë me shifrat 2-0.

Ndërkohë, Franca vuan mungesën e lojtarëve kyç gjatë edicionit të fundit të Kupës së Botës, trofe të cilin e fitoi në fund të kompeticionit. Kylian Mbappe, Paul Pogba dhe Kante janë vetëm disa nga emrat që Didier Deschamps nuk do të ketë në dispozicion për këtë duel.

Rezultati momental është 2-0 në favor të Francës

27' Franca shenon me Giroud

5' Franca godet shumë shpejt, Coman "thyen" mbrojtjen kuqezi

Modifikuar më Saturday, 07 September 2019 21:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Evakuohet presidenti/ Momenti ku turma sulmon teatrin ku ishte Macron

Politikë

Evakuohet presidenti/ Momenti ku turma sulmon teatrin ku ishte Macron

Presidenti francez, Emmanuel Macron u evakua nga një teatër i mbushur nga forcat policore pasi turma e protestuesve antiqeveritarë u fut brenda. Ky momenti i frikshëm bëri që Macron dhe e...

‘Tërmeti’/ Ish-kryekomunarët mbeten në burg, lirohen të tjerët, ja lista

Aktualitet

‘Tërmeti’/ Ish-kryekomunarët mbeten në burg, lirohen të tjerët, ja lista

Gjykata e Tiranës ka dhënë masat e sigurisë për personat e arrestuar për tërmetin e 26 nëntorit, që shkaktoi dëme në disa zona të Tiranës. Ish-kryetarët e komunave, Besnik Fuçia dhe...

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Globi

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Përgjatë një trasmetimi direkt në CNN-News18, një shtetas indian dekalroi se ka vrarë të dashurën e tij natën e ndërrimit të viteve. “Kam bërë një gabim”, tha 31-vjeçari Maninder Singh, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!