Shqipëria shkërmoqet në Francë, nis me skandal dhe mbyllet me golin e Cikalleshit

Saturday, 07 September 2019 22:51

Shqipëria është e brishtë për një kampione bote si Franca. "Gjelat" masakruan "shqiponjat" në "Stade de France", teksa i mposhti 4-1 në takimin e pestë eliminator të kualifikueseve të Euro 2020.

Një superskuadër e dirigjuar nga Didier Deschamps e cila dominoi që prej minutës së parë ndaj kuqezinjve të Edi Rejës, që ishin futur në fushë pa busull. Takimi nisi me një skandal të organizatorëve, ku himni i Andorrës u vendos në sfond për tu kënduar nga lojtarët e kombëtares kuqezi. Një situatë që mori zgjidhje pak minuta më vonë, me spikerin e stadiumit që kërkoi ndjesë për ngatërresën.

Por, duket se kjo situatë ndikoi negativisht te kuqezinjtë, që u gjendën në disavantazh të një goli ende pa u kronometruar minuta e tretë. Coman gjeti hapësira në majtë të mbrojtes sonë dhe me të majtën mposhti Strakoshën.

Pësimi i golit tronditi akoma dhe më shumë skuadrën tonë, që pësoi sërish. Tashmë ishte Giroud, i cili u gjend i vetëm përballë gardianit të Lazios dhe me të majtën dërgoi sferën në njërin krah dhe Strakoshën në tjetrin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Kuriozitete

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë e Madhe, shkruhet në faqen e...

Negociatat me BE, Haxhinasto: Jo një proces fiktiv, reformat të miratohen

Politikë

Negociatat me BE, Haxhinasto: Jo një proces fiktiv, reformat të miratohen

Ish-ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto, flet për negociatat me BE-në pas deklaratave inkurajuese të Kancelares Angela Merkel, e cila shprehu edhe një herë mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.Në...

Për një vit, Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

Bota Shqiptare

Për një vit, Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale ka bërë të ditur se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!