FOTO/ ‘France Football’ masakron lojtarët e Shqipërisë, Hysaj imazhi i disfatës

Diel, 08 September 2019 09:28

Shqipëria zhvilloi një paraqitje shumë të dobët ndaj kombëtares së Francës. Kjo disfatë nuk lë shumë diskutim ndaj edhe vlerësimet për futbollistët kuqezi nuk kanë qenë shumë të larta, përkundrazi. “France Football” i ka masakruar me notat e saj lojtarët e Shqipërisë, pasi duke marrë si maksimumin notën 10, ka vendosur vetëm një futbollist si kalues mes lojtarëve kuqezi.

Ai është Keidi Bare, i cili në ndeshjen e tij të parë zyrtare luftoi në mesfushë ndaj emrave shumë të njohur të futbollit botëror, duke merituar notën 5. Gjashtë futbollistë të tjerë kanë notën 4 (Ismajli, Gjimshiti, Mavraj, Ramadani, Abrashi dhe Uzuni), ndërsa katër futbollistë morën notën 3 (Strakosha, Hysaj, Roshi dhe Balaj). Revista e njohur franceze ka zgjedhur Hysajn si imazhin e disfatës kuqezi. “Në mes të një mbrojtjeje shqiptare shpesh të rrethuar, ai ishte personi i cili vuajti më shumë dhe me diferencë të thellë.

Shumë pak i frymëzuar në pozicionimin e tij, në vështirësi të madhe në duele, ai dukej shumë i ngathët për të shpresuar që të provonte t’i bënte ballë kundërshtarëve kaq të shpejtë. Dhe në mënyrë logjike ai fuste ujë nga të gjitha anët, si të ishte kundër Koman, ashtu edhe kundër Grimzan, i cili e dribloi dhe e la në vend pas pushimit të ndeshjes, Lemar apo të gjithë ata që ndërmorën aventura në zonën e tij. Një ndeshje që do të mbetet padyshim në kokë, aq shumë vuajti”, shkruan “France Football”: për mbrojtësin kuqezi.

 

Image

 

© SYRI.net

Modifikuar më Diel, 08 September 2019 09:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Tërmeti’/ Ish-kryekomunarët mbeten në burg, lirohen të tjerët, ja lista

Aktualitet

‘Tërmeti’/ Ish-kryekomunarët mbeten në burg, lirohen të tjerët, ja lista

Gjykata e Tiranës ka dhënë masat e sigurisë për personat e arrestuar për tërmetin e 26 nëntorit, që shkaktoi dëme në disa zona të Tiranës. Ish-kryetarët e komunave, Besnik Fuçia dhe...

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Globi

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Përgjatë një trasmetimi direkt në CNN-News18, një shtetas indian dekalroi se ka vrarë të dashurën e tij natën e ndërrimit të viteve. “Kam bërë një gabim”, tha 31-vjeçari Maninder Singh, i...

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Aktualitet

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Një 48-vjeçar nga Puka, banues në zonën e Bathores, vazhdon të mbahet peng që prej paradites së djeshme, kur u fut me forcë në një makinë nga dy persona të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!