Teuta "hap" merkaton, firmos ish-sulmuesi i kryeqytetasve

Hënë, 09 September 2019 21:15

Teuta nuk ndalet në merkato. Edhe pse prej ditësh është mbyllur merkato e transferimit të lojtarëve, klubi durrsak ka gjetur kohë për të përforcuar skuadrën për edicionin e ri, 2019-2020.

Basit Abdul Khalid është përforcimi i fundit zyrtar për skuadrën durrsake. Sulmuesi 23-vjeçari nga Gana luante që nga sezoni 2016-2017 me Prishtinën në kampionatin e Kosovës ku ka zhvilluar 105 ndeshje zyrtare, ku ka shënuar 30 gola dhe ka dhënë 11 asistime.

Khalid pritet të shtojë forcën në repartin e sulmit te ekipi i Bledi Shkëmbit, i cili në tre javët e para ka shënuar 4 gola.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Show-biz

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Ava Max është një nga këngëtaret më të reja shqiptare që ka marrë famë botërore. Ajo ka ditur si të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve me hitet e saj. Ava...

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Show-biz

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Dy aktorë ranë nga një urë dhe vdiqën ndërsa punonin për serialin televiziv meksikan “Sin Miedo a la Verdad” (Pa frikë nga e vërteta), njoftoi të premten rrjeti meksikan Televisa. Jorge...

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Aktualitet

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!