Trajneri i Anglisë nuk kursen elozhet: Kosova ka shanse të shkojë në Europian!

E mërkurë, 11 September 2019 12:23

Trajneri Gareth Southgate nuk ka kursyer kritikat ndaj lojtarëve të Anglisë.

Në një reagim për mediat, Southgate nuk ka kursyer elozhet edhe për përfaqësuesen e Kosovës e cila sipas tij ka mundësi reale për tu kualifikuar në Europian.

“Ishte një ndeshje gabimesh. Në sulm treguam karakter dhe shënuam gola të bukur por në mbrojtje ishim katastrofë. Duhet të përmirësohemi në këtë repart, komplimente edhe Kosovës që ka një skuadër shumë të mirë dhe ka realisht shanse të shkojë në Europian”, nënvizoi Gareth Southgate.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme Kosova është mposhtur për herë të parë pas 16 ndeshjesh.

“Dardanët” humbën me rezultat 5-3 në Southampton përballë Anglisë në ndeshjen e rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!