Shtangistët shqiptarë shkëlqejnë në Kupën Mesdhetare, rrëmbejnë 7 medalje, 3 të arta

Premte, 04 October 2019 22:13

Shkodrani Erkand Qerimaj ka dalë i artë nga Kupa Mesdhetare e Peshëngritjes që po zhvillohet në San Marino duke dominuar në peshën deri në 81 kg. Qerimaj rrëmbeu 3 medalje të arta në garimin e tij në stilin e shtytjes, shkëputjes dhe në dygarësh. Shtangisti shkodran në stilin e shkëputjes ngriti 156 kg ndërsa në shtytje 190 kg duke e mbyllur dygarëshin në total me 346 kg.

Sukses ka arritur dhe shqiptari tjetër Daniel Godelli, i cili garoi në të njëjtën peshë me Qerimaj dhe ngriti 145 kg në shkëputje dhe 186 në shtytje duke marrë dhe një medalje bronzi.

Pjesë e Kombëtares Shqiptare në Kupën Mesdhetare të Peshëngritjes ishte dhe Briken Çalja i cili garoi për peshën deri në 73 kg. Çalja mori medalje argjendi në shkëputje me 145 kg dhe medalje bronzi në shtytje me 175 kg duke e mbyllur dygarëshin në vendin e tretë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!