Stoli i Ardian Memës lëkundet. Flamurtari i bën gjëmën Tiranës, barazon në shtesë!

Saturday, 05 October 2019 19:09

Tirana udhëtonte në Vlorë për të zhbërë humbjen në derbi, ndërsa vendësit, ndonëse me 1001 probleme shpresonin që të siguronin një tjetër pikë në këtë start zhgënjyes të sezonit. Takimi nis i vrullshëm dhe kryeqytetasit e Ard Memës do ta shohin veten menjëherë në avantazh, kur në minutën e 4-ët Hasani thyen Moçkën pas një kombinimi të bukur me Majkëll Ngo.

Duket se Tirana e kanalizon ndeshjen ashtu siç ajo dëshiron, por vlonjatët do të kundërpërgjigjen shpejt, madje do t’i japin një dorë ndihmë vetë bardheblutë, kur në minutën e 13-të do të reagojnë keq në zhvillimet e një këndoreje me topin që përplaset te Ngo dhe tund rrjetën e Likës.

Por Tirana nuk demoralizohet. Kjo sfidë duhet fituar dhe është sërish Hasani që merr në dorë fatet e ekipit, kur gjendet në vendin e duhur pas grushtimit të Moçkës dhe kalon sërish bardheblutë në avantazh në minutën e 38-të.

Pjesa e dytë do të jetë vërtet emocionuese. Tirana kërkon golin e qetësisë, Flamurtari atë të barazimit. Situatat e rrezikshme do të jenë prezente në zonat respektive, por në kohën shtëse do të jenë vlonjatët ata që do të trondisin kryeqytetasit, kur në minutën e 91-të, Ardit Hoxhaj do të rikthehë barazpeshën pas një goditjeje të saktë me kokë në zonë. Mbyllet kështu në barazim sfida e Vlorës, Flamurtari merr një pikë morali, ndërsa Tirana tronditet sërish dhe stoli i Ardian Memës lëkunder më shumë se kurrë pas këtij rezultati.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Strazimiri: Po përgatitemi për zgjedhje, qëllimi është të shpëtojmë vendin

Politikë

Strazimiri: Po përgatitemi për zgjedhje, qëllimi është të shpëtojmë vendin

Partia Demokratike është duke u përgatitur për zgjedhje të parakohshme. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora ish-deputeti Gent Strazimiri tha se qëllimi i opozitës është që të...

Gjirokastër/ Shpërthen tritoli në banesën e muratorit

Aktualitet

Gjirokastër/ Shpërthen tritoli në banesën e muratorit

Një shpërthim i fortë është dëgjuar këtë mbrëmje në fshatin Shtëpëz të Gjirokastrës. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se një sasi tritoli ka shpërthyer në një banesë private. Mësohet se banesa...

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Sport

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Milan nuk është skuadra e vetme e interesuar për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës duket se e ka caktuar tashmë të ardhmen. Konfliktet e fundit me tifozët dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!