Marrëdhënia me Griezmann dhe dëshira për të rikthyer Neymar, Messi flet hapur!

E mërkurë, 09 October 2019 20:11

Spekulimet që Lionel Messi ishte kundër transferimit të Antoine Griezmann te Barcelona kanë qenë të shumta. Madje, është thënë dhe se argjentinasi kërkonte me çdo kusht rikthimin e Neymar.

Lidhur me këto zëra, vetë Messi ka folur në një intervistë për “RAC1”, ku ka sqaruar gjithçka mbi këtë çështje.

Griezmann - “Nuk është e lehtë të luash te Barcelona. Kushdo që nuk e ka jetuar filozofinë e këtij klubi dhe nuk e di metodën e punës këtu, e ka të vështirë. Ne luajmë në një mënyrë shumë të ndryshme. Sidoqoftë, nuk kemi dyshim se ai do të përshtatet, sepse është inteligjent”.

Messi ishte kundër transferimit të Griezmann - “Kjo është një gënjeshtër. E thashë edhe vitin e kaluar se është një nga më të mirët dhe lojtarët si ai janë gjithmonë të mirëpritur te Barcelona. Asnjëherë nuk kam pasur probleme me të”.

Neymar - “Po, kam dashur që Neymar të rikthehet. Është një nga më të mirët në botë. Duke e pasur atë në skuadër, shtohen mundësitë për të fituar gjithçka”.

Largimi i Neymar nga Barcelona - “Duke e njohur Neymar mendimi im është se, pasi u largua nga Barcelona, ai e kuptoi dhe vetë se kishte gabuar dhe se kishte marrë një vendim të keq.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Sport

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Cristiano Ronaldo është duke kaluar një nga moment më të errët në karrierën e tij. Luzitani po zhvillon një start sezoni për tu harruar me Juventusin. CR7 mund të largohet nga...

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Aktualitet

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë ka lëkundur Sarandën dhe zonën jugore të vendit. Tërmeti me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë...

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Aktualitet

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Dy vëllezër nga Michigan kishin shkuar së bashku për gjueti dhe ishin vendosur në kërkim të një dreri që njëri prej vëllezërve e kishte plagosur më herët. Ata ishin ndarë në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!