Icardi nuk mban mëri ndaj Interit: Ia uroj më të mirën në çdo garë

E mërkurë, 16 October 2019 11:15

Mauro Icardi insiston se ai ia dëshiron më të mirat Interit në çdo garë dhe pret që sulmuesi i ri i zikaltërve, Romelu Lukaku, të përshtatet mirë me skuadrën dhe të shënojë shumë gola. Sulmuesi argjentinas u transferua në formë huazimi në Paris Saint-Germain gjatë afatit kalimtar të verës, pasi që nuk dëshirohej në skuadër nga trajneri i ri Antonio Conte. Mirëpo, sulmuesi bëri të ditur se ai nuk i mban mëri klubit italian.

“Nuk prisja kaq shumë mbështetje nga tifozët. Ata më pritën me shumë ngrohtësi në Parc Des Princes. Pastaj e pata fatin e mirë të luaja menjëherë kundër Real Madridit, para se ta pësoja një lëndim të vogël”, tha Icardi për Gazzetta dello Sport.

“Tani jam mirë, jam gati sërish, edhe pse duhet të vazhdoj të punoj sepse e kisha një verë të komplikuar dhe nuk isha në 100 përqindëshin tim kur erdha në Paris. Nëse PSG-ja do të përballej me Interin, do ta përjetoja shumë mirë. Nëse do të varej nga unë, do të luaja si profesionist dhe do ta mbroja fanellën time të re”.

 “Jam në PSG këtë sezon dhe synimi im është ta jap më të mirën time për këtë fanellë. Pastaj, në fund të sezonit, në maj ose qershor, do ta shohim çfarë do të ndodhë. Është ende shumë herët për të thënë ndonjë gjë”.

“Unë vetëm mund t’ia uroj Interit më të mirat në të gjitha garat. Unë ende kam shumë miq në Milano. Me Conten, ky sezon mund të jetë i mirë në Serie A”. Lukaku e zëvendësoi argjentinasin në pozitën e qendërsulmuesit duke edhe ia marrë fanellën me numër nëntë. Ai e ka nisur fuqishëm sezonin e ri, me tri gola të shënuara në katër ndeshjet e Serisë A.

“Nuk mendoj se Lukaku është duke u ballafaquar me ndonjë problem. Në të vërtetë, unë mendoj se ai e ka nisur mirë, duke i shënuar dy-tri gola menjëherë. Pastaj ai u lëndua si unë dhe kjo solli kritika. S’është e lehtë të luash në Itali. Ai do të përshtatet dhe do të shënojë shumë gola”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Show-biz

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Këngëtarja 17-vjeçare, Billie Eilish  bëri histori në  Grammys të mërkurën me gjashtë nominimet e saj për vitin 2020. Adoleshentja është e nominuar për Best Solo Performance, Best New Artist, Record of...

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Sport

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Edhe pse jemi 40 ditë larg hapjes së merkatos së janarit ekipet prestigjoze të Europës kanë vijuar punën për tu përforcuar. Sipas mediave italiane Emre Can mund të largohet nga Juventusi...

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Sport

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Marash Kumbulla në orbitën e Lazios. Javën e kaluar, mediet italiane kontaktuar me menaxherin e mbrojtësit shqiptar, i cili mohoi largimin e 19-vjeçarit gjatë merkatos së janarot, por nuk e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!