Pas Juves e Interit, ngec edhe Napoli, Atalanta, “tërmet 7 ballë” Udineses

Diel, 27 October 2019 17:45

Tre skuadrat pretendentë këtë sezon për të fituar kampionatin në Itali nuk kanë mundur të marrin më shumë se një pikë këtë javë.

Pas Juventusit, më pas Interit, edhe Napoli është ndalur në një barazim 1-1 në transfertë ndaj Spal-it të Berishës.

Edhe pse arritën të kalojnë në avantazh që në minutën e 9 me polakun Milik, të besuarit e Ancelotti-t nuk kanë mundur të dalin me pikë të plota nga ky takim, pasi vendasit barazuan me anë të Kurtic.

Ndërkohë, Atalanta ka treguar edhe njëherë tjetër se në kampionat është një super skuadër, duke shkatërruar këtë javë 7-1 Udinesen, e cila u detyrua të luajë me një lojtar më pak për 60 minuta pas daljes me kartonin e kuq të Opokut.

Pas këtyre takimeve në Serie A, Juventusi mbetet në krye me 23 pikë, Interi 22, Atalanta 20, ndërsa Napoli është në kuotën e 17 pikëve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!