VIDEO/ Shqiptari i jep pikë Arsenalit që ndalet nga Guimaraes

E mërkurë, 06 November 2019 18:57

Arsenalit nuk i ka mjaftuar një gol i Shkodran Mustafit për të marrë pikë të plota në përballë Guimaraes.

Lojtari me origjinë shqiptare shënoi në minutën e 81-të, në barazimin që "topçinjtë" morën në transfertën portugeze.

Futbollisti që mbron ngjyrat e kombëtares gjermane shndërroi në gol një krosim të Pepe, por goli i Duarte në minutën e parë të shtesës së i dha një pikë Guimaraes.

Pas këtij barazimi, Arsenal qëndron në krye të grupit F të Europa League me 10 pikë, ndërsa Guimaraes merr pikën e parë në grup.

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Show-biz

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Rita Ora duket ka vendosur të bëjë pak pushim nga muzika sepse është sëmurë dhe duhet të kujdeset për veten. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!