Milani kërkon mesfushorin e Barcelonës

E Enjte, 07 November 2019 13:31

Milani ndodhet në një nga momentet më kritike të historisë së një klubi legjendar jo vetëm në Itali por edhe më gjerë.

Kuqezinjtë po vuajnë mungesën e rezultateve pozitive në këtë strat sezoni duke grumbulluar 13 pikë në 11-javë në Serie A. Të gjendur në këtë situatë kuqezinjtë po punojnë të ofrojnë në “San Siro” mesfushorin Ivan Rakitic.

Siç është raportuar nga “Sport Mediaset”, Zvonimir Boban, drejtori sportiv i Milanit, është duke vlerësuar të gjitha mundësitë për të siguruar shërbimet e kroatit. Duke shfrytëzuar marrëdhënien e afërt që ka me bashkatdhetarin e tij, Boban dëshiron ta bindë nënkampionin e botës për të veshur fanellën kuqezi të Milanit.

Rakitic në këtë sezon është aktivizuar në 7 ndeshje të La Ligas, por në 6 raste është futur në lojë si zëvendësues, për një total prej 197 minutash.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!