E bujshme/ Juve kërkon mbrojtësin shqiptar

E Enjte, 07 November 2019 15:22

Kombëtarja e Shqipërisë mund të ketë në skuadër një mbrojtës të Juventusit në të ardhmen. Bëhet fjalë për Marash Kumbullën, që ka lënë menjëherë shenjë në sezonin debutues në Serie A. Futbollisti 19-vjeçar luan me Veronën, ndërsa realizoi edhe golin e tij të parë në kampionatin elitar të futbollit italian. Me paraqitjet e tij, mbrojtësi shqiptar ka tërhequr vëmendjen e Juventusit.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane. Në fillim e përditëshmja veroneze “Arena” zbuloi se “Zonja e Vjetër” e kishte nuhatur më parë talentin e Kumbullës, madje kishte tentuar ta transferonte atë për ta xhiruar më pas në skuadrën e të rinjve, që luan në Serie C.Por atëherë planet ishin prishur, ndërsa duke nisur nga merkato e janarit, kampionët italianë duhet të kthehen me një tjetër ofertë, këtë herë shumë të rëndësishme financiare.

Kjo pasi vlera e futbollistit shqiptar është rritur ndjeshëm. Pas lajmit të gazetës së njohur veroneze, mediat të tjera lokale e kanë plotësuar atë me detaje të tjera, teksa sipas tyre edhe drejtuesit e klubit presin me padurim të ulen në tavolinë me “Zonjën e Vjetër”.

Aktualisht, Marasha Kumbulla po rikuperohet nga dënimi që pësoi në sfidën e fundit kundër Brescia.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!