E zbulon “Bild”: Takim Rumenige-Venger, por Bajerni refuzon t’i besojë stolin francezit

E Enjte, 07 November 2019 21:24

Pavarësisht përgënjeshtrimit të bërë edhe nga personi i interesuar drejtpërdrejt në këtë çështje, në Gjermani këmbëngulin se ditën e djeshme është zhvilluar një takim mes drejtuesve të Bajernit të Mynihut, të kryesuar nga Karl Hainc Rumenige dhe Arsen Vengerit.

Ka qenë klubi gjerman ai që ka vendosur të mos ia besojë stolin trajnerit nga Alsasa, ndonëse ky i fundit kishte shfaqur gatishmërinë e tij.

Lajmin ia ka bërë të ditur vetë Bajerni tabloidit “Bild”: ish-trajneri i Arsenalit ka marrë në telefon legjendën e klubit gjerman, duke u shfaqur i interesuar për vendin e mbetur bosh pas shkarkimit të Niko Kovaç.

Por nga Mynihu në fund të takimit ka ardhur përgjigja klasike “jo, faleminderit”, ndonëse karriera e Vegerit dhe puna e bërë tek Arsenali është shumë e vlerësuar nga drejtuesit bavarezë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!