Mbrojtësi i Arsenalit, pasi Xhakës iu mor shiriti i kapitenit: S’është e rëndësishme

Premte, 08 November 2019 09:20

Qendërmbrojtësi Sokratis Papastathopoulos insiston se nuk është e rëndësishme kush e mban shiritin e kapitenit në Arsenalit, pasi Granit Xhakës iu mor kjo përgjegjësi dhe iu dha Pierre-Emerick Aubameyangut.

Arsenali ia mori shiritin e kapitenit Xhakës, pas reagimit të tij me zemërim ndaj fishkëllimave të vetë tifozëve të “Topçinjve” në ndeshjen e Premierligës kundër Crystal Palace. Tani, shiritin e kapitenit e mban Pierre-Emerick Aubameyang, transmeton Gazeta Express.

Mesfushori zviceran me prejardhje shqiptare i vendosi duart mbi vesh, e zhveshi fanellën dhe i shau tifozët e pranishëm në stadium, gjatë kohës sa ai po zëvendësohej në pjesën e dytë të barazimit 1:1 në Emirates.

Xhaka tha se ai e kishte arritur pikën e vlimit pasi kishte marrë komente abuzive nëpër ndeshje dhe në rrjetet sociale. Por, Sokratis beson se tema e shiritit të kapitenit është dytësore në skuadrën e Arsenalit. “Mendoj se është hera e parë që ai është kapiten. Për mua është e rëndësishme që Aubameyangu fillimisht të shënojë, ai duhet ta bëjë punën e tij. Shiriti i kapitenit në fushë, nuk mendoj se është e rëndësishme”, ka thënë Sokratis.

“Ai është një djalosh shumë i mirë, por shiriti i kapitenit s’ka shumë rëndësi. Është e rëndësishme që e gjithë skuadra të jetë mirë në zhveshtore. Ne jemi si një familje. Në fund të fundit, ai që është kapiten në fushën e lojës është gjëja e fundit”.

Ecuria zhgënjyese e Arsenalit vazhdoi me një barazim 1:1 me Vitoria de Guimaraes në Ligën e Evropës të mërkurën. Për Arsenalin shënoi Shkodran Mustafi, ndërsa për vendasit shënoi Bruno Duarte.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!