FOTO/ Skenar i bujshëm nga Italia, De Biasi pranë gjigandit të Serie A!

Premte, 08 November 2019 13:18

Situata që po kalon Napoli është sa e paprecedentë aq dhe e rëndë. Lojtarët janë kundër klubit, klubi është kundër Ancelottit, tifozët kundër lojtarëve, e gjithë kjo rrëmuje e madhe po shkatërron një sezon të nisur me pretendime të mëdha. Presidenti De Laurentiis bën përgjegjës trajnerin për rebelimin e lojtarëve, dukshëm ndërmjet palëve ka një krisje të madhe, aq sa ka bërë që trajneri të mendoj largimin përpara se vetë presidenti ta shkarkoj.

De Biasi Napoli

Sipas “TuttoSport”, Aurelio De Laurentiis nuk ka ndërmend më të afroj trajner me kosto të madhe financiare, përjashtim do të bënte vetëm në rastin e Spalletittit. Gjithnjë sipas të përditshmes torineze, Spalletti është një rast i komplikuar, ndërsa një opsion që po merr shumë kuota është Gianni De Biasi.

 

Ish trajneri i Kombëtares shqiptare, është një profil që mund ti përshtatet shumë mirë situatës që po kalon Napoli. Mund të rikthehej qetësinë brenda grupin, ka eksperiencë, mbi të gjitha është një trajner pa shumë kosto. De Biasi nga ana e tij do të ishte i gatshëm të merrte drejtimin e bluve në këtë pikë qoftë dhe me një kontratë deri në fund të sezonit. Siç është bërë tashmë traditë, emri i De Biasit lakohet nga mediat italiane në çdo rast që një skuadër është në kërkim të një trajneri, përjashtim nuk bën as këtë herë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

UEFA publikon superpritjen e Berishës. Tifozët i japin 10 në faqen zyrtare (VIDEO)

Sport

UEFA publikon superpritjen e Berishës. Tifozët i japin 10 në faqen zyrtare (VIDEO)

Superitja e Etrit Berishës ndaj Francës u publikua edhe nga adresa zyrtare e UEFA-s në Facebook dhe rrjetet sociale, duke pyetur se çfarë note meriton nga 1-10 dhe për 99%...

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Globi

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Një zëdhënës i operatorit të linjës suedeze të trageteve Stena njoftoi se janë gjetur 16 persona të mbyllur në rimorkion e një trageti pasagjerësh që udhëtonte nga Franca për në...

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Globi

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se do të publikojë të dhëna mbi financat e tij përpara zgjedhjeve presidenciale të 2020, duke shtuar se i takonte atij të vendoste mbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!