Ronaldo mban në ankth Juventus: portugezi synon rikuperimin ndaj Milan

Premte, 08 November 2019 16:21

Cristiano Ronaldo në fushë, apo jo? Ky është dyshimi në kokën e Maurizio Sarri përpara sfidës kundër Milan të dielën në mbrëmje. Kampioni portugez ka dalë para kohe nga ndeshja e Champions League në Moskë e mund të mos rikuperojë për ndeshjen kundër kuqezinjve. Asgjë me rëndësi, me sa duket, por ai shqetësim në aduktor mban në ankth bardhezinjtë.

Sarri mund të vendosë të mos e rrezikojë CR7, ashtu si ndodhi një ditë më parë kur e zëvendësoi në minutat e fundit: “Në një përshpejtim të tij bëri një lëvizje që nuk më pëlqeu, pata frikë mos dëmtohej dhe e zëvendësova”. E sigurtë se portugezi do të dojë të jetë e do të bëjë gjithcka për të rikuperuar e të lërë pas atë problem në aduktor. Në rast tërheqje të lojtarit, Juventus do të rreshtonte dyshen argjentinase Dybala-Higuain, ndërsa në krah është gati Douglas Costa, i karikuar nga goli i mrekullueshëm ndaj Lokomotiv.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Globi

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Një zëdhënës i operatorit të linjës suedeze të trageteve Stena njoftoi se janë gjetur 16 persona të mbyllur në rimorkion e një trageti pasagjerësh që udhëtonte nga Franca për në...

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Globi

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se do të publikojë të dhëna mbi financat e tij përpara zgjedhjeve presidenciale të 2020, duke shtuar se i takonte atij të vendoste mbi...

Debati i kandidatëve demokratë

Globi

Debati i kandidatëve demokratë

Zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 u rikthyen në qendër të vëmendjes të mërkurën në Atlanta të shtetit Xhorxhia, ku pretendentët për kandidaturën e partisë demokrate u mblodhën për debatin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!