Marotta i plotëson dëshirën Conte: Giroud përforcimi i parë

Premte, 08 November 2019 16:24

Nuk i ka marrë era fjalët e ashpra të Antonio Conte, në përfundim të ndeshjes së Champions kundër Borussia Dortmund. Inter menjëherë ka lëvizur në merkato në kërkuim të përforcimeve që i duhen teknikut për të ndjekur objektivat sezonale. Sidomos në sulm ku, me Sanchez të dëmtuar, ka nevojë emergjente për një lojtar që ti japë frymëmarrje Lukaku e Lautaro, që në këo javë janë duke bërë sakrifica. Emri në majën e listës së drejtuesve zikaltër është ai i Olivier Giroud, në skadencë me Chelsea e gati të transferohet në Milano.

Sulmuesi francez ka një pagë të rëndë, rreth 8 milionë në sezon, por i ka dhënë aprovimin Inter e disponibilitetin të negociojë transferimin. Do të ishte lojtari ideal për Conte. Në radhë të parë sepse ka ekpserincë të madhe ndërkombëtare – atë për të cilën u ankua tekniku në Dortmund -, shënon me rregullsi e në fund sespe prej ndonjë sezoni është mësuar të luajë part time e gjithnjë me rendiment të lartë.

Por Giroud është vetëm i pari nga lojtarët që zikaltrit ndjekin, sepse në mesfushë kërkohen Vidal e Rakitic, pa lënë mënjanë fokusin tek Kulusevski, protagonist i një fillim sezoni të rëndësishëm. Në mbrojtje Lazaro mund të jetë në dalje pas vetëm 6 muajsh, ndërsa Darmian e Florenzi kanë përfunduar në vëzhgimin e Conte e Marotta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Aktualitet

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Tre shtetas shqiptar të moshave,  24, 30 dhe 33 vjeç, të cilët ushtronin aktivitetin në grabitjen e banesave kanë rënë në prangat e policisë italiane. Të tre këta shtetas kishin mundur ...

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Globi

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Ish-zyrtarja e lartë e Këshillit të Sigurisë Kombëtare tha të enjten gjatë dëshmisë në procesin hetimor ndaj Presidentit Trump se është “një trillim” se Ukraina, dhe jo Rusia, ndërhyri në...

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Politikë

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Prof. Lisen Bashkurti – Kohët e fundit, në mënyrë të vecantë pas adoptimit të reformës në drejtësi me ndryshimet kushtetuese të korrikut 2016, ka disa diplomatë dhe përfaqësi të huaja të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!