Kritikoi ashpër klubin në Dortmund, Konte bën një hap pas: Edhe unë kam gabuar!

Premte, 08 November 2019 17:38

Antonio Kontes ende i dhemb humbja me përmbysje në Dortmund sepse rrezikon seriozisht të kompromentojë shanset e Interit për të kaluar fazën e grupeve në Champions. Ai ishte autor i një kritike të fortë ndaj klubit, të cilën e konfirmon dhe në konferencën e sotme për shtyp. “Jam shumë i lumtur me këtë skuadër dhe me këta djem. Në radhe të parë për vlerën e tyre humane. Mund të punohet mirë me ta, por problemi është se kur vjen puna tek aspekti numerik, jemi treguar jo shumë largpamës. Kemi gabuar. Këtë gjë e them në mënyrë të kthjellët sepse po e paguajmë sot.

Më pas kërkon ta zbusë impaktin që patën kritikat e tij në opinionin sportiv. “Fjalët e mia ishin konstruktive. Nuk kemi shumë alternativa. Para Dortmundit, për shembull, mund të kishim bërë pak më shumë rotacion dhe do të kishim më shumë shanse akoma. Por kur them kemi gabuar, fus edhe veten time. Vlerësimet e të gjithëve mbase nuk kanë qenë të duhurat. Duhet të ishim më shumë në aspekt numerik,” përfundoi ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Aktualitet

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Tre shtetas shqiptar të moshave,  24, 30 dhe 33 vjeç, të cilët ushtronin aktivitetin në grabitjen e banesave kanë rënë në prangat e policisë italiane. Të tre këta shtetas kishin mundur ...

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Globi

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Ish-zyrtarja e lartë e Këshillit të Sigurisë Kombëtare tha të enjten gjatë dëshmisë në procesin hetimor ndaj Presidentit Trump se është “një trillim” se Ukraina, dhe jo Rusia, ndërhyri në...

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Politikë

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Prof. Lisen Bashkurti – Kohët e fundit, në mënyrë të vecantë pas adoptimit të reformës në drejtësi me ndryshimet kushtetuese të korrikut 2016, ka disa diplomatë dhe përfaqësi të huaja të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!