Trajneri i ri i Bajernit të Mynihut, Rumenige e Venger takohen të dielën

Saturday, 09 November 2019 21:18

Ish-shefi i Arsenalit, Arsene Venger, do të bisedojë me drejtuesit e Bajernit të Mynihut javën tjetër.

Venger, 70 vjeç, i tha ‘Bein Sports’ se ai po planifikon të flasë me shefin e klubit bavarez, Rumenige, pasi kampionët e Bundesligës shkarkuan Niko Kovaç më herët këtë javë.

‘Ne vendosëm së bashku do të flasim javën tjetër, sepse unë jam në Doha deri të dielën. Rumenige më pyeti nëse do interesohesha për Bajernin pasi ishin duke kërkuar trajner. Unë i thashë se nuk kam ndonjë mendim në lidhje me të dhe se do më duhet të mendohem ca kohë.’

Venger kaloi 22 vjet në krye të Arsenalit, duke fituar tre herë Premier League dhe Kupën FA në shtatë raste, para se të largohej në fund të sezonit 2017-18.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nga cila ambasadë u kërcënua zëdhënësi i Ilir Metës

Politikë

Nga cila ambasadë u kërcënua zëdhënësi i Ilir Metës

Zbardhen të tjera detaje nga ngjarja e raportuar një ditë më parë fillimisht nga SYRI.net. Një bisedë telefonike mes zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushit dhe një zyrtari të ambasadës italiane...

Barça, kërkohet një zëvendësues për Suarez

Sport

Barça, kërkohet një zëvendësues për Suarez

Barcelona po përgatitet për të gjetur zëvendësuesin në një të ardhme jo shumë të largët të Luis Suarez. Uruguajani është një makineri golash por pak nga pak rendimenti i tij...

Pyetet për ndërhyrjet kirurgjikale, Manjola Nallbani ‘zbulon sekretin’

Show-biz

Pyetet për ndërhyrjet kirurgjikale, Manjola Nallbani ‘zbulon sekretin’

Manjola Nallbani vazhdon të mbetet sikur të ishte në të njëzetat e saj edhe pse tashmë i ka bërë 50-vjeç. Këngëtarja shumë e dashur për publikun komentohet shpesh për fotot...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!