3 penallti, 5 gola, 2 përmbysje! Skënderbeu fiton ndeshjen e “çmendur” ndaj Bylisit! Teuta ngec në Gjirokastër

Saturday, 09 November 2019 16:07

Një ndeshje e çmendur në Ballsh, një 90 minutësh i nxehtë dhe plot emocione ai i zhvilluar në “Adush Muça” ku Bylisi i vendit të dytë priste Skënderbeun. Një takim që i pati të gjitha, sidomos në fraksionin e dytë të tij dhe që pa miqtë nga Korça të dalin triumfues në një sfidë ku e panë veten të përmbyshesin në çerekorëshin e fundit të ndeshjes, por që patën forcën për të reaguar dhe për të marrë tre pikët.

 

Momenti kyç i pjesës së parë do të regjistrohet në minutën e 21-të, kur kontaktin Ndeki-Peposhi, kryesori Bastari e cilëson të parregullt dhe akordon penallti për vendësit. Nga pika e bardhë do të ekzekutojë i zakonshmi Isli Hidi, por kësaj radhe portieri gabon duke e nxjerrë topin jashtë. Kur dukej se ekipet do shkonin në dhomat e zhveshjes me rezultat të bardhë, një tjetër penallti akordohet nga Bastari, për Skënderbeun. Nga pika e bardhë nuk gabon Krasniqi, që u jep të tijve epërsinë në minutën e dytë shtesë. 45 minutat e dyta do të jenë spektakolare. Pas shumë momenteve për shënim në të dyja portat, Bylisi do të barazojë në të 74-ën me Murataj dhe 5 minuta më pas kalon në avantazh me supergolin e Goxhajt, që në roveshatë mposht Koliçin.

Bylis Goxhaj

Duket se Bylisi shkon drejt suksesit të gjashtë, por Skënderbeu do të bëjë një reagim të jashtëzakonshëm. Minuta e 85-të dhe Ndreca mban nga fanella Bregun, penallti e padiskutueshme për gjyqtarin. Vlonjati ekzekuton vetë dhe saktë, duke rikthyer barazinë. Bylisi hidhet i gjithi në sulm duke lënë hapësira pas, të cilat shfytëzohen nga Gripshi, që me një kundërsulm vdekjeprurës shënon golin e tretë dhe të fitores për Skënderbeun, që ngjitet në kuotën e 17 pikëve, 2 më pak se Bylisi i vendit të dytë.

Ndreca Fanella

Ndërkohë, në takimin tjetër e luajtur në Gjirokastër, Teuta nuk ka shkuar më larg se një barazim 0-0 me Luftëtarin, duke humbur një mundësi të artë për të kapur Partizanin e vendit të parë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!