Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

E mërkurë, 20 November 2019 19:38

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë vetëm 14 pikë pas 12 javësh.

 

Objektivi i Tottenham është i qartë, pasi kërkojnë ta mbyllin kampionatin të paktën në “Top 4”. Nëse i referohemi statistikave, londinezët e kanë të pamundur të kapin vendin e katërt, me Mourinhon që është në kërkim të një rekordi historik.

Asnjë ekip nuk ka arritur në historinë e Premier League, që ta mbyllë kampionatin në “Top 4”, nëse në 12 javët e para ka grumbulluar vetëm 14 pikë. Jose Mourinho e ka në tavolinë sfidën e parë dhe “Special One” ka treguar që di ti përballojë sfidat e vështira. Tashmë, mbetet për t’u parë nëse portugezi do të arrijë rekordin historik.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vrasja që tronditi Vlorën, ekstradohet ekzekutori i biznesmenit

Aktualitet

Vrasja që tronditi Vlorën, ekstradohet ekzekutori i biznesmenit

Ekstradohet nga Italia, Ergest Avdiu, i akuzuar për vrasjen e biznesmenit Vasil Dervishaj në qershor të vitit të kaluar në Vlorë. "Nga Z.Q.K Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Milano, Itali...

Lista e pasgoditjeve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor

Aktualitet

Lista e pasgoditjeve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor

IGJEUM ka monituar disa pasgoditje. Lista e pasgoditjëve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor është si më poshtë: Data: 07/12/2019Ora: 06:18:36M=2.9Place: 4 km V-P Fushe-Kruje41.5°...

BE ‘shuplakë’ Serbisë:  S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë në 1999-ën

Aktualitet

BE ‘shuplakë’ Serbisë: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë në 1999-ën

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!