Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

E Enjte, 21 November 2019 13:26

Edhe pse jemi 40 ditë larg hapjes së merkatos së janarit ekipet prestigjoze të Europës kanë vijuar punën për tu përforcuar.

Sipas mediave italiane Emre Can mund të largohet nga Juventusi pasi nuk po gjen hapësira në taktikat e trajnerit Mauricio Sarrit. Mesfushori turko-gjerman është në listëbn e dëshiravë të Psg e cila kërkon të zgjerojë organikën e saj pasi pretendon disa trofe këtë sezon. Trajneri Thomas Tuchel e konsideron Can si tepër të vlefshëm për skemat e tij të lojës.

Nga ana tjetër, kalimi i Emre Can në Paris mund t’i hapë rrugën kalimit të Thomas Mounier tek Juventusi. Belgu shihet si një alternativë e mirë për krahun e djathtë të mbrojtjes, ndërkohë që kontrata e tij skadon në qershor 2020.

Modifikuar më E Enjte, 21 November 2019 13:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!