ZYRTARE/ Hipoteza për të kaluar në stolin e Gjermanisë, Liverpuli vendos për të ardhmen e Klopit

Premte, 13 December 2019 15:34

Jyrgen Klop është një nga trajnerët më të mirë në botë, teksa diçka të tillë e konfirmojnë edhe sukseset e arritura në karrierë.

Tekniku gjerman solli rilindjen te Liverpuli, pas një periudhe shumë të vështirë që këta të fundit po kalonin. Të kuqtë u rikthyen të fitojnë Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar, e cila mungonte prej 2005-ës dhe padyshim merita për këtë ishte e timonierit gjerman, i cili në pak kohë ndërtoi një skuadër shumë të fortë dhe kompetitive.

Kohët e fundit kanë qarkulluar lajme, se vitin e ardhshëm ose pas dy vitesh, Klop mund të largohet për të marrë drejtimin e kombëtares së Gjermanisë.jyrgen klop

Megjithatë këto lajme marrin fund sot, pasi Liverpuli i ka rinovuar kontratën Klopit, për 5 sezone. Gjermani ka rinovuar kontratën, e cila tashmë do ta mbajë të lidhur me klubin anglez deri në vitin 2024.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!