Pogradeci fiton në fund dhe ruan kreun, triumfon edhe Apolonia

Saturday, 21 December 2019 15:25

Janë mbyllur në këto momente 4 ndeshjet e Kategorisë së Parë në grupin B, të vlefshme për javën e 12-të.

Pogradeci ka triumfuar në fund ndaj Orikut në minutat e fundit, falë një goli të Shkullakut në minutën  e 84’. Pikërisht kjo fitore i mban liqenorët në vendin e parë, me 26 pikë 3 më shumë se Apolonia e vendit të dytë.

Pikërisht këta të fundit mposhtën me rezultatin 3-1 Turbinën në shtëpi, në një ndeshje të luftuar nga fillimi deri në fund.

Ndërkohë Devolli ka fituar me përmbysje ndaj Elbasanit me shifrat 3-1, në një ndeshje ku juglindorët e panë të parët veten në disavantazh. Shënkolli mposhti me rezultatin 3-2 Ilirinë, në një ndeshje që dhuroi spektakël.

GRUPI B

LIVE| POGRADECI-ORIKU 1-0

Shkullaku 82′

FT| DEVOLLI-ELBASANI 3-1

Cane 53′, Çela 67′, Kame 84′ / Cema 45′

FT| APOLONIA-TURBINA 3-1

Gjata 4′, Zoga 61′, Mihana 76’/ Shanaj 8′

FT| SHËNKOLLI-ILIRIA 3-2

Gruda 41′, Danaj 57′, Miloti 69’/ Xhymerti 33′, Xhaferri 90′

PANORAMASPORT.AL

Modifikuar më Saturday, 21 December 2019 15:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Aktualitet

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Pas lajmit pëer ndarjen nga jeta të kengëtarit të muzikës popullore dibrane Qerim Sula, ish deputetja demokrate e këtij qarku Dhurata Çupi, ka hedhur një shenim në faqen e saj...

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

Globi

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

GREQI Një tërmet me madhësi 4.2 i shkallës Righter ka tronditur lokalitetin e Kassos në Greqi. Instituti Gjeodinamik i Athinës ka lajmëruar se tërmeti tronditi Kassos këtë të shtunë në orën 17:58...

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!