Pogba ‘sparkatë’ kundër racizmit: #NoToRacismWeAllOne

E mërkurë, 25 December 2019 19:35

Një foto e një hashtag që vlen më shumë se një mijë fjalë: #NoToRacismWeAllOne. Paul Pogba nuk bën lojëra fjalësh, vepron si bën në fushë, e futet në sparkatë kundër racizmit e për të marrë gjithë vëmendjen e duhur e bën në ditën e Krishtlindjes. Një pozicionim ai i mesfushorit të Manchester United, që vjen pas polemikave që kanë shpërthyer në Premier League, në ditët e kaluara, për fyerjet që iu adresuan mbrojtësit të Chelsea Antonio Rudiger, gjatë derbit londinez me Tottenham.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...