Zbulohet futbollisti që ka luajtur më shumë përgjatë dekadës

E Enjte, 26 December 2019 11:06

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë lojtarë që përgjatë karrierës së tyre nuk kanë pasur shumë dëmtime dhe duke pasur parasysh egot e tyre, ata gjithmonë duan të jenë në fushë, por lojtari i palodhuri i kësaj dekade është një tjetër dhe luan aktualisht në Serie A.

“Opta” ka publikuar të dhëna që prej vitit 2010  e deri më tani dhe José Callejón është në krye të listës së lojtarëve që kanë luajtur më shumë ndeshje në këtë dekadë.

Spanjolli, i cili në fillim të 2010 ishte pjesë e Espanyol e më pas edhe e Realit e ndërsa tashmë prej 6 sezonesh është pjesë e Napolit, është aktivizuar në plot 351 ndeshje. Vendin e dytë e mban Eden Hazard, ndërsa në podium është ngjitur dhe Messi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...