Tirana vendos për trajnerin, Egbo deri në fund të sezonit

Saturday, 28 December 2019 20:42

Emanuel Egbo do të vijojë në krye të Tiranës për pjesën e mbetur të sezonit. Përmes një njoftimi në Facebook, klubi bardheblu bëri të ditur se Egbo gëzon besimin e plotë të presidentit Halili, por edhe të lojtarëve, për të marrë zyrtarisht drejtimin.

“Pas tre ndeshjeve me të në krye, klubi ka vendosur t’i besojë deri në përfundim të sezonit bankinën bardheblu. Një zgjedhje brenda familjes për të synuar objektivat sezonale. Egbo prej gjashtë vitesh është pjesë e stafit teknik të Tiranës ndërkohe që ka eksperiencën e duhur dhe kualifikimet përkatëse për të drejtuar skuadrën”, thuhet në njoftimin e klubit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bernie Sanders fiton Nevadën

Globi

Bernie Sanders fiton Nevadën

 Bernie Sanders fitoi të shtunën zgjedhjet brenda partisë në garën për zyrtarizimin e kandidatit demokrat që do të garojë kundër presidentit Trump në zgjedhjet e nëntorit. Me fitoren në Nevada zoti...

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Aktualitet

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Policia e Shtetit arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme. Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për...

Turqia goditet nga një tërmet me magnitudë 5.7, humbin jetën 8 persona

Aktualitet

Turqia goditet nga një tërmet me magnitudë 5.7, humbin jetën 8 persona

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 21 janë plagosur në provincën turke të Vanit për shkak të një tërmeti të fortë që tronditi zonën. Tre prej viktimave janë fëmijë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!