Kohë rikthimesh në Seria A, Nagatomo në "gjurmët" e Ibrahimovic

Diel, 29 December 2019 21:36

Rikthimet e futbollistëve në Seria A duket se nuk kanë përfunduar me mbërritjen e Zlatan Ibrahimovic te Milani.

Suedezi firmosi për gjashtë muaj me kuqezinjtë pak ditë më parë, teksa një tjetër rikthim pritet të ndodh gjatë merkatos së këtij janari.

Bëhet fjalë për ish mbrojtësin e Interit, Yuto Nagatomo, i cili shpreson të rikthehet në Seria A nga Galatasaray. Lajmi bëhet i ditur nga "Gazzetta dello Sport", me Nagatomo që ka përfunduar në radarët e Bologna.

Japonezi e njeh mjaft mirë kampionatin italian, pasi ka kaluar 8 sezone mes Cesena dhe Interit, me zikaltërit që ka grumbulluar 210 takime. Ai është një futbollist titullar te turqit, por ka mbushur 33 vjeç në shtator dhe është jashtë kontratës në fund të sezonit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...