I besoi “dashurinë” e tij të madhe, Duka shfryn kundër Panuccit: Nuk do bëhet kurrë trajner

Premte, 10 Janar 2020 18:00

Dashuria e Armand Dukës për trajnerët italianë është tashmë e njohur nga të gjithë, edhe nga vetë italianët, një ide fikse e presidentit të FSHF-ës i cila nuk pritet të ndryshoj për një periudhë të gjatë, kjo u reflektua edhe në kontratën e re që firmosi në dhjetor me Edi Rejan, një kontratë 4-vjeçare. Jo gjithnjë “nuhatja” e tij për të gjetur njeriun e duhur ka funksionuar, rasti tipik ishte ai i Christian Panuccit, një trajner pa eksperiencë por që Duka ndryshe nga opinioni i besoj më shumë seç duhet. Në një intervistë për “Tuttosport”, Duka është ndalur duke folur për këtë zgjedhje e cila rezultoi fatale duke hedhur në “erë” kualifikueset “Euro2020”:

Duka

“Ishte një zgjedhje e gabuar, shkatërroi skuadrën. Ai është një njeri konfliktesh, nuk mund të bëhet kurrë trajner. Pas çdo ndeshje kishte tensione me shtypin, krijonte çarje në skuadër. Nuk mendon për futbollin, por vetëm për paratë. Kur i komunikova shkarkimin, më tha menjëherë që do të kërkonte deri në centin e fundit, më ka kërkuar edhe premio të ndeshjeve të luajtura nën drejtimin e Rejas. Nuk është një çështje ekonomike, por e korrektësisë etike”, u shpreh Duka duke u ndal më pas tek e ardhmja e Kombëtares, Edi Reja:

 
1. Rinovimi I Edi Reja, Firma Perpara Ndeshjeve Te Nentorit

“Në fillim kishte pak dyshime, atëherë Igli e telefonoi dhe e bindi të bëhej trajneri i Shqipërisë. Edi është një trajner me shumë eksperiencë, një trajner i ditur. Ka kthyer buzëqeshjen në skuadër dhe ka një klime konstruktive në ekip”, deklaroi presidenti i FSHF-së në intervistën e tij për “TuttoSport”.

Modifikuar më Premte, 10 Janar 2020 18:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!