Dopieta e Casemiros mund Sevillan, Reali merr kreun

Saturday, 18 Janar 2020 18:03

Reali i Madridit ka marrë një fitore 2-1 mjaft të rëndësishme në shtëpi kundër Sevillas. Heroi i takimit ka qenë Casemiro i cili ka realizuar një dopietë. Braziliani fillimisht shënoi në minutën e 57-të, duke realizuar një gol mjaft të bukur që jemi mësuar t’i shohim nga sulmuesit tipikë.

Sevilla do të reagonte shtatë minuta më vonë teksa de jong, ka përfituar nga një hutim i lojtarëve të Realit duke barazuar gjithçka.

Goli i fitores erdhi në minutën e 69-të, ku Casemiro shfrytëzoi një krosim të Lucas Vasquez duke shënuar me kokë. Me këtë fitore Reali merr i vetëm kreun e tabelës në kuotën e 43 pikëve, ndërsa Barcelona do të ketë mundësinë të barazojë madrilenët nesër teksa luan ndaj Granadës në “Camp Nou”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!