Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Saturday, 22 February 2020 11:59

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A.

Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi aty pranë qëndrojnë Lazio dhe Inter, të cilët janë të gatshëm për të përfituar nga një hap fals i juventinëve.

Megjithatë lojtarët e Juventus do të jenë dyfish të motivuar, pasi shoku i tyre i klubit, Cristiano Ronaldo në ndeshjen e sotme regjistron ndeshjen e 1000-të në karrierë dhe fitorja do të ishte mënyra më e mirë për të festuar.

 
 

Madje, Ronaldo në sfidën e sotme do ketë mundësinë të vendosë një rekord teksa mund të barazoj dy legjenda të Serisë A si Quagliarela dhe Batistuta të cilët ia kanë dalë të shënojnë në 11 ndeshje radhazi.

 Për momentin, sulmuesi i Juventus është ndalur në kuotën e 10 ndeshjeve dhe sot do provojë të shënoj emrin e tij mes më të mirëve në historinë e elitës së futbollit në Itali.  

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Politikë

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë Rama për të ndihmuar familjet në nevojë dhe të vetëpunësuarit apo të punësuarit në biznesin e vogël në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!