Foto/ Shikoni si mbërrin Ludogorets në Milano: me epidemiolog e 150 maska

E mërkurë, 26 February 2020 17:47

Maska mbrojtëse në fytyrë e doreza në duar: kanë zbritur kështu nga autobusi futbollistët e Ludogorets, kundërshtari i Inter të enjten në mbrëmje në Europa League kundër Inter. Skuadra bullgare ka arritur në hotelin ku do të akomodohet, duke ndërmarrë cdo formë sigurie në mbrojtje të shëndetit nga koronavirus. Ja përse sipas asaj që bëri të ditur portali dir.bg, klubi bullgar ka adaptuar masa të tjera sigurie: një epidemiolog nga Bullgaria udhëtoi bashkë me skuadrën që, në rikthimin në atdhe, do ti nënshtrohet një testi në Akademinë mjekësore ushtarake. Me kërkesë të mjekut të klubit janë blerë 150 maska sigurie për qendrimin në Milano. Skuadra do të reduktojë në maksimum kontaktet me të huajt në Itali.

https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/ludogorets-2-768x519.jpg 768w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/ludogorets-2-1024x692.jpg 1024w" sizes="(max-width: 599px) 100vw, 599px" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 19.2px; vertical-align: baseline; background: transparent; max-width: 100%; height: auto;">
https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/ludogorets-3-768x915.jpg 768w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/ludogorets-3-860x1024.jpg 860w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/ludogorets-3.jpg 1547w" sizes="(max-width: 599px) 100vw, 599px" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 19.2px; vertical-align: baseline; background: transparent; max-width: 100%; height: auto;">
https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/ludogorets-768x543.jpg 768w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/ludogorets-1024x724.jpg 1024w" sizes="(max-width: 593px) 100vw, 593px" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 19.2px; vertical-align: baseline; background: transparent; max-width: 100%; height: auto;">

 
 
 
 
 
 
https://www.e-mailit.com" class="E_mailit_Viber" style="margin: 0px; padding: 0px; font-size: 13px; vertical-align: baseline; background: url("data:image/svg+xml;charset=US-ASCII,%3Csvg%20xmlns%3D%22http%3A%2F%2Fwww.w3.org%2F2000%2Fsvg%22%20xmlns%3Axlink%3D%22http%3A%2F%2Fwww.w3.org%2F1999%2Fxlink%22%20viewBox%3D%220%200%2032%2032%22%20title%3D%22Viber%22%20alt%3D%22Viber%22%20style%3D%22width%3A%2032px%3B%20height%3A%2032px%3Bfill%3A%20%23fff%3B%22%3E%3Cg%3E%3Cpath%20d%3D%22M21.377%2026c-.197-.056-.585-.118-.935-.274-6.134-2.734-10.59-7.212-13.123-13.646-.85-2.156.037-3.977%202.176-4.722.384-.134.76-.143%201.14%200%20.91.348%203.222%203.64%203.273%204.625.04.755-.457%201.164-.95%201.51-.93.654-.934%201.482-.536%202.407.898%202.088%202.43%203.524%204.417%204.456.722.338%201.41.305%201.903-.466.876-1.374%201.95-1.307%203.125-.454.59.428%201.188.847%201.748%201.313.76.633%201.722%201.16%201.267%202.49-.473%201.382-2.11%202.774-3.506%202.76zm-4.51-18.988c4.308.15%208.017%204.232%207.964%208.635-.004.432.146%201.072-.476%201.06-.595-.012-.44-.662-.493-1.094-.57-4.674-2.638-6.88-7.123-7.594-.37-.06-.938.023-.91-.486.042-.754.715-.473%201.04-.522zm5.753%207.846c-.042.323.14.877-.365.956-.68.107-.548-.538-.615-.953-.456-2.842-1.42-3.886-4.19-4.526-.408-.095-1.042-.03-.937-.68.1-.618.67-.408%201.1-.354%202.768.344%205.03%202.83%205.007%205.558zm-2.105-.518c.013.36-.024.74-.436.79-.298.037-.494-.22-.524-.54-.114-1.172-.712-1.865-1.848-2.054-.34-.056-.674-.17-.516-.646.106-.318.39-.35.676-.358%201.23-.03%202.667%201.49%202.647%202.808z%22%20fill-rule%3D%22evenodd%22%3E%3C%2Fpath%3E%3C%2Fg%3E%3C%2Fsvg%3E") center center / 32px no-repeat rgb(54, 88, 153); color: rgb(255, 255, 255); text-decoration: underline; outline: 0px; width: 40px; height: 40px; display: block; float: left; border: none !important; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0.196); line-height: 40px; transition: color 0.15s;">
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!