Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

E mërkurë, 26 February 2020 17:49

Manchester City ka prezantuar tashmë anikimimin zyrtar në CAS të Lozanës për vendimin e Uefa-s që parashikon përjashtimin nga kupat europiane për dy vitet e ardhshme, për shkak të thyerjes së rregullores mbi Fair Play Financiar. Dënimi parashikon edhe një gjobë prej 35 milionë euro. Klubi anglez deklarohet krejtësisht i pafajshëm e kërkon heqjen e heqjen e dënimit.

Një betejë që Citizens do ta luftojnë deri në fund, duke shfrytëzuar cdo hapësirë ligjore. Për të bërë këtë, sipas asaj që bën të ditur The Sun, është marrë David Pannick, një nga avokatët më të mirë të Mbretërisë së Bashkuar, me një tarifë ekzemplare prej 24.000 euro në ditë.

Manchester City është i detyruar ti thotë lamtumirë Champions League në dy sezonet e ardhshme për shkak se ka thyer rregullat, duke ‘trukuar’ shifrat e akordeve të sponsorizimeve (në mënyrë që të ishin brenda parametrave).

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!